„OphthaTherapy. Terapie w Okulistyce” - czyli wszystko o nowych trendach w leczeniu chorób oczu

W marcu 2014 na rynku czasopism naukowych pojawił się nowy kwartalnik: „Ophtha Therapy. Terapie w Okulistyce” pod redakcją pracowników WIML, a wydawany przez Medical Education.

„Ophtha Therapy. Terapie w Okulistyce” to czasopismo naukowe poświęcone różnym problemom leczenia chorób oczu, którego redaktorem naczelnym jest prof. dr hab. n. med. Marek Edmund Prost,  Zastępca Dyrektora ds. Naukowych i Kierownik Kliniki Okulistycznej WIML.

W pierwszym numerze przeczytamy między innymi o: perspektywach i optymalizacji terapii AMD, antybiotykoterapii, jaskrze barwnikowej, nowej platformie operacyjnej w chirurgii zaćmy, wpływie soczewek kontaktowych na powierzchnię oka czy zastosowaniu okryplazminy w leczeniu chorób styku szklistkowo-siatkówkowego.

„Ophtha Therapy. Terapie w Okulistyce” jest nie tylko interesujące w warstwie merytorycznej, ale jak przystało na czasopismo naukowe poświęcone okulistyce, również strona graficzna cieszy oko.

Obecnie kwartalnik jest wydawany w języku polskim. Na świecie jedynym czasopismem naukowym o podobnym profilu jest „Ophthalmology and Therapy”, czasopismo wydawane w Niemczech.

Redakcja czasopisma znajduje się na terenie WIML.

Wszystkich zainteresowanych kwartalnikiem „Ophtha Therapy. Terapie w Okulistyce” polecamy odwiedzić stronę wydawnictwa. Cena pojedynczego egzemplarza wynosi 20 PLN, prenumerata roczna 64 PLN.

Więcej informacji jest dostępnych na: http://www.mededu.pl/periodical/21/ophthatherapy_terapie_w_okulistyce

Go to top