XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego już za nami!

W dniach od 3 do 6 września br. w Kielcach odbył się XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.


Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej był jedną z 6 instytucji prezentujących swoją działalność na stoisku wystawowym Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia, m.in. obok: 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy, 21. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Busko-Zdroju, 22. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego SPZOZ w Ciechocinku, 23. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego SPZOZ w Lądku Zdroju oraz Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego od 2004 roku są Wystawy Narodowe. Krajem wiodącym tegorocznego MSPO były Stany Zjednoczone. Wystawa Narodowa USA zajmowała blisko 1.500 m2 powierzchni, gdzie było również stanowisko Departamentu Obrony USA oraz firm reprezentujących amerykański przemysł obronny.

Stoisko WIML cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających Targi z uwagi na bogatą ofertę badań, szkoleń i treningów prowadzonych w Instytucie oraz na imponującą infrastrukturę naukowo-badawczą i szkoleniową.

MM, WIML
fot. ISz, MP, WIML

Go to top