dr hab. n. med. Andrzej Wojdas, prof. WIML

STANOWISKO: Profesor
FUNKCJA: Kierownik Kliniki
JEDNOSTKA ORGANIZACYJNA: Klinika Otolaryngologii
TELEFON: +48 261 852 341
E-MAIL: awojdas@wiml.waw.pl
ORCID ID https://orcid.org/0000-0001-7722-027X

ZAINTERESOWANIA BADAWCZE:

  • Chirurgia jamy nosowej, zatok przynosowych, gardła, krtani i ślinianek
  • Chirurgia onkologiczna głowy i szyi
  • Choroby infekcyjne i alergiczne górnych dróg oddechowych

PROFIL NAUKOWY

Dr hab. n. med. Andrzej Wojdas jest specjalistą w zakresie otolaryngologii i alergologii. Jego główne zainteresowania skupiają się przede wszystkim na chirurgii onkologicznej głowy i szyi. W dużej mierze dotyczą maksymalnego wykorzystania oszczędzających operacji endoskopowym raków gardła i krtani z użyciem lasera CO2, KTP oraz diodowego. Podstawowym kierunkiem zainteresowań naukowo-badawczych są diagnostyka i leczenie guzów ślinianek z gruntownym opanowaniem technik operacyjnych oraz zastosowanie eksperymentalnych metod operacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnej techniki medycznej. Odrębnym kierunkiem jest immunologia przewlekłego zapalenia zatok przynosowych.

Dr hab. n. med. Andrzej Wojdas pracuje w WIML od 2014 na stanowisku kierownika Kliniki Otolaryngologii i profesora nadzwyczajnego, gdzie zajął się problematyką przewlekłego zapalenia zatok przynosowych w nadwrażliwości na niesterydowe leki przeciwzapalne, endoskopowe metody operacji zatok przynosowych, diagnostyki otoneurologicznej i zastosowanie badań obrazowych w schorzeniach onkologicznych głowy i szyi.

W swoim dorobku ma ponad sto prac w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych, jest autorem kilku rozdziałów w podręcznikach z otolaryngologii i alergologii.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi (PTOChGiSz) oraz Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (PTA). W PTOChGiSz należy do Sekcji Onkologicznej, Rynologicznej oraz Foniatrycznej.

     

Go to top