Badanie krwi

Punkt pobrań materiału do badań: Poliklinika I piętro, pokój 105, tel. +48 261 852 914

Godziny pobrania krwi: krew w naszym laboratorium pobieramy od godziny 7.30 do 18.00, jednak dla zapewnienia poprawnej interpretacji wyników badań wskazane jest zgłoszenie się na czczo pomiędzy 7.30 a 9.30 rano.

Na czczo: oznacza, że nie należy przyjmować posiłku po kolacji do rana oraz rano przed badaniem. Dopuszcza się rano wypicie niewielkiej ilości wody lub herbaty (nieosłodzonej).
Istnieje szereg badań gdzie niewielki posiłek na kilka godzin przed pobraniem nie ma wpływu na wynik badania. Istnieją jednak badania np. morfologia (leukocytoza), białka, profil lipidowy (trójglicerydy), glukoza gdzie przestrzeganie nie przyjmowania posiłku jest zalecane.

Leki: w przypadku zażywania leków prosimy o skonsultowanie z lekarzem czy przed badaniem pacjent powinien przyjmować leki jak zazwyczaj. W kilku przypadkach zaleca się odstawienie leku przed pobraniem.

Badania z obciążeniem: badania, które wymagają podania leku lub naważki glukozy wykonywane są codziennie bez konieczności wcześniejszego umówienia. Prosimy o przyjście na czczo w godzinach rannych. Badania trwają od 2 do 3 godzin.

Osoby wrażliwe, omdlewające proszone są o przyjście na badania z osobą towarzyszącą.

     

Go to top