Już 18 grudnia 2013 r. WIMLowskie Spotkanie Naukowe!!!

Z przyjemnością informujemy, że w ramach cyklu spotkań naukowych organizowanych w WIML w każdą trzecią środę miesiąca, zespół psychologów pod kierownictwem profesora Adama Tarnowskiego, przedstawi zestaw predyspozycji i kryteriów psychologicznych do pracy w lotnictwie.

Predyspozycje i kryteria psychologiczne do pracy w lotnictwie

18 grudnia (środa) 2013 roku o godzinie 10:00

Sala Collegium Aeronauticum im. Stanisława Barańskiego Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej

Podczas seminarium omówione zostaną:

  • Psychologiczne kryteria kwalifikacyjne do lotnictwa
  • Charakterystyka sprawności intelektualnej, psychomotorycznej i osobowości człowieka
  • Optymalne profile pilotów samolotów wysokomanewrowych, transportowych, śmigłowców, instruktorów
  • Prognozowanie rozwoju predyspozycji lotniczych u kandydatów do Liceum Lotniczego

Prelegenci:

Dr hab. Adam Tarnowski, prof. WIML ukończył psychologię na ATK (obecnie UKSW) w r. 1989. Doktorat obronił na UJ (1998) zaś habilitację na Uniwersytecie Warszawskim (2010). Specjalizuje się w psychologii percepcji, świadomości sytuacyjnej i podejmowaniu decyzji w załogach lotniczych. Jest redaktorem i współautorem metodyki badań psychologicznych personelu lotniczego.

Dr Piotr Zieliński ukończył studia magisterskie i obronił doktorat w zakresie psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w diagnostyce psychologicznej i teorii testów.

Mgr Marcin Biernacki ukończył psychologię na Uniwersytecie Warszawskim w 2004 roku. Specjalizuje się w badaniach kierowców i pilotów.

O WIMLowskich Spotkaniach Naukowych

WIMLowskie Spotkania Naukowe to przede wszystkim miejsce inspiracji, wymiany informacji, inteligentnej dyskusji, zrozumienia czym się zajmujemy. To szansa na pobudzenie wyobraźni, a w efekcie możliwość budowy ciekawych projektów.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy

     

Go to top