O elektronice biomedycznej podczas Dni Radiolokacji

7. Konferencja Urządzenia i Systemy Radioelektroniczne odbyła się w Jachrance w dniach 28-29 października 2014 r. w ramach Dni Radiolokacji. Partnerem konferencji podobnie jak w latach ubiegłych był Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej (WIML).

Po raz trzeci w historii tych spotkań, w programie znalazły się sesje biotechnologiczne poświęcone elektronice biomedycznej, w których wystąpili pracownicy WIML.

Referaty podczas sesji „Elektronika biomedyczna 2”, której przewodniczył Dyrektor WIML, płk dr Olaf Truszczyński, wygłosili:  

  • Krzysztof Różanowski, Jarosław Lewandowski, Marek Placha nt.: Osobistego systemu monitorowania mechaniki ruchów oraz rozkładu nacisku stopy;
  • Krzysztof Różanowski, Mariusz Pazur, Jarosław Lewandowski nt.: Modułowego i wielowątkowego oprogramowania do efektywnego przetwarzania i wizualizacji sygnałów ze zdalnych urządzeń pomiarowych.

Podczas sesji plenarnej pt. „Nawigacja” o radiowej identyfikacji obiektu w systemie nadzoru nad dokumentacją wystąpili: Paweł Pomaski, Mirosław Dereń, Marcin Piotrowski z Pracowni Biomechaniki w Zakładzie Technicznych Badań Lotniczo-Lekarskich i Symulatorów Lotniczych.

Konferencja Urządzenia i Systemy Radioelektroniczne jest spotkaniem o charakterze naukowym, która ma na celu omówienie zagadnień technicznych z dziedziny szeroko rozumianej radiolokacji, telekomunikacji, a także innych obszarów wykorzystujących techniki radioelektroniczne. Z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na kolejną edycję zapraszamy już w przyszłym roku.

 

     

Go to top