Przedstawiciele WIML na konferencji kosmicznej

W najbliższy piątek, 22 listopada 2013 r. w godz. 10:00-19:00 w Muzeum Techniki w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się konferencja „Polska w kosmosie wczoraj, dziś, jutro”.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele WIML. Na temat współpracy z NASA, ESA i perspektywach bioinżynierii kosmicznej debatować będą dyrektor WIML płk dr Olaf Truszczyński, zastępca dyrektora WIML i kierownik Ośrodka Klinicznego lek med. Grzegorz Nowicki oraz dr hab. Jerzy Zbigniew Achimowicz, profesor WIML.

Podczas konferencji odbędzie się premiera filmu "Polska Rzeczpospolita Kosmiczna", który podsumowuje dotychczasowe osiągnięcia Polaków w badaniach kosmicznych. Zwiastun filmu można obejrzeć w serwisie internetowym Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=Yl2sHVX6R3o

 Konferencja „Polska w kosmosie wczoraj, dziś, jutro” zostanie zorganizowana w dzień po starcie pierwszego polskiego satelity naukowego "Lem", dla uhonorowania tego historycznego wydarzenia. Spotkanie organizują: Fundacja "Pociąg do Gwiazd", Centrum Badań Kosmicznych PAN i Muzeum Techniki.

     

Go to top