X Międzynarodowa Konferencja „Czerwone Oko”

wizyta attache japoni

15 marca 2014 r.
Hotel Westin, Warszawa

Organizatorzy:

wizyta attache japoni

Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej

Alcon Polska

Chciałbym Państwa serdecznie zaprosić na jubileuszową, dziesiątą już konferencję naukową poświęconą praktycznym aspektom diagnostyki i leczenia „zespołu czerwonego oka” organizowaną przez Klinikę Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie oraz firmę Alcon Polska. Konferencje Czerwonego Oka adresowane są przede wszystkim do lekarzy okulistów pracujących w różnych poradniach i przychodniach okulistycznych w Polsce. Referaty wchodzące w skład programu konferencji dotykają problemów schorzeń powierzchni oka. Chorzy z tymi schorzeniami stanowią większość pacjentów zgłaszających się do okulistycznych placówek służby zdrowia.

Przez dziesięć lat Konferencja Czerwonego Oka znalazła swoje miejsce w kalendarzu „edukacyjnym” polskich okulistów, o czym świadczy coroczna frekwencja rzędu 400-500 osób. W ostatnich latach coraz częściej uczestnikami konferencji są również okuliści z krajów bałtyckich. Wśród wykładowców na tych spotkaniach byli nie tylko polscy, ale również zagraniczni specjaliści chorób oczu i nie tylko.

Tegorocznym tematem przewodnim Konferencji Czerwonego Oka będą schorzenia powierzchni oka u dzieci. Większość pacjentów trafiających do lekarzy okulistów to osoby dorosłe i dlatego badanie, diagnostyka i leczenie chorób „czerwonego oka” u dzieci, może stwarzać różne problemy.

W związku z jubileuszem naszych spotkań, chciałbym ze swej strony serdecznie podziękować wykładowcom, których trud przyczynił się do zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego konferencji. Niektórzy z nich są z nami od samego początku (dr Anna Maria Ambroziak, dr Ewa Bogacka, dr Anna Groblewska) i im chciałbym podziękować szczególnie serdecznie. Pragnę skierować również słowa podziękowań i wdzięczności do naszych współorganizatorów – firmie Alcon Polska za pomoc w organizacji tych konferencji od pierwszej edycji. Dla mnie osobiście Alcon Polska jest rzadkim przykładem firmy komercyjnej dla której liczą się nie tylko wskaźniki dot. sprzedaży, ale również działalność edukacyjna mająca za zadanie podniesienie poziomu kwalifikacji zawodowych lekarzy okulistów i opieki okulistycznej w naszym kraju.

wizyta attache japoni

Prof. dr med. Marek E. Prost
Kierownik Kliniki Okulistycznej
Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie

     

Go to top