Chirurgiczne leczenie otyłości w WIML

Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej rozpoczyna skoordynowany program zabiegowego leczenia pacjentów z otyłością patologiczną. W tym roku w WIML odbyło się kilkadziesiąt operacji chirurgicznego leczenia otyłości oraz zabiegów endoskopowego założenia balona żołądkowego u pacjentów z otyłością patologiczną. Wykonywane operacje to między innymi rękawowe resekcje żołądka (sleeve gastrectomy) oraz wyłączenia żołądkowe na petli Roux-en Y (Roux-en Y Gastric Bypass). 

Wszystkie operacje zostały wykonane metodą laparoskopową, a średni ubytek masy ciała naszych pacjentów, 1 rok po operacji, to średnio ponad 50 kg.

Od listopada 2022 zostają otwarte zapisy do lekarzy, którzy zajmują się zabiegowym leczeniem otyłości w WIML i będą przeprowadzali kwalifikacje do leczenia bariatrycznego. 

Lekarze, którzy przyjmują pacjentów bariatrycznych to:

  • dr n. med. Michał Janik 
  • lek. Krzysztof Jędras
  • lek. Przemysław Sroczyński

Na wizyty można zapisać się pod numerem telefonu:  +48 261 852 873, +48 725 880 037 oraz poprzez pocztę elektroniczną: poliklinika@wiml.waw.pl

Konieczne jest skierowanie do Poradni Chirurgii Ogólnej z rozpoznaniem E66.9 do dalszego leczenia w ramach NFZ od dowolnego lekarza NFZ.

Program leczenia obejmuje wstępną kwalifikacje pacjenta, przeprowadzenie diagnostyki w trybie szpitalnym oraz dalsze kwalifikacje do leczenia zabiegowego (balon żołądkowy, operacja bariatryczna), które będzie przeprowadzane w WIML.

MJ, WIML

     

Go to top