Środa z profilaktyką w NFZ

Pragniemy udzielić naszego wsparcia dla akcji „Środa z Profilaktyką”, prowadzonej przez Biuro Profilaktyki Zdrowotnej Narodowego Funduszu Zdrowia, która ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat profilaktyki otyłości i cukrzycy u dzieci.

Nadwaga lub otyłość u dzieci i młodzieży, to główne czynniki sprzyjające cukrzycy, nadciśnieniu, zaburzeniom widzenia oraz niektórym nowotworom. Przyczyną tych schorzeń są nieprawidłowe nawyki żywieniowe, mała aktywność fizyczna oraz siedzący tryb życia.

W ramach cyklicznej akcji „Środa z Profilaktyką”, każda środa poświęcona będzie innym zagadnieniom związanym ze zdrowiem, a raz w miesiącu problemom cukrzycy, otyłości, chorobom przewlekłym i nowotworowym oraz aktywności fizycznej.

Wszelkie informacje, ulotki oraz filmy informacyjno-edukacyjne dostępne są na stronie https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka/. Ponadto na kanale YouTube Akademii NFZ zamieszczone zostały zestawy ćwiczeń dla dzieci i dorosłych, a na stronie https://akademia.nfz.gov.pl/mzdrowie/cwiczenia dostępny jest przeznaczony dla dzieci „Atlas ćwiczeń”. Narodowy Fundusz Zdrowia poleca również darmowe plany żywieniowe z przepisami na zdrowe dania, które dostępne są na portalu www.diety.nfz.gov.pl.

Załączamy ulotki przygotowane w ramach działań profilaktycznych cukrzycy i otyłości:

  • profilaktyka otyłości u dzieci (pdf)
  • profilaktyka cukrzycy u dzieci (pdf)

 

     

Go to top