Światowy Dzień Otyłości

4 marca obchodzony jest Światowy Dzień Otyłości. Dzień ten jest okazją, aby z refleksją przyjrzeć się własnemu zdrowiu oraz stylowi życia.
Według Narodowego Testu Zdrowia Polaków, przeprowadzonego w 2020 roku, ponad 60% Polaków zmaga się z problemem nadmiernej masy ciała. Co gorsza, w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wzrost masy ciała odnotowało 28% Polek i Polaków – to wniosek pochodzący z najnowszego raportu Narodowego Instytutu Zdrowia.

Niestety, doniesienia naukowe wskazują, że stopień zaawansowania otyłości ma znaczenie dla przebiegu choroby COVID-19 - im cięższa postać otyłości, tym cięższy przebieg zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Ryzyko hospitalizacji pacjenta z otyłością w przebiegu COVID-19 jest dwukrotnie większe niż osoby o prawidłowym wskaźniku masy ciała (BMI). Ponadto otyłość zwiększa ryzyko na tyle ciężkiego przebiegu COVID-19, że pacjent trafi na oddział intensywnej terapii o 70-80%.

Z okazji Dnia Otyłości zapraszamy pracowników WIML na bezpłatne pomiary składu ciała oraz badania antropometryczne do Pracowni Dietetyki i Leczenia Otyłości w ramach akcji „Sprawdź, czy nie chorujesz na otyłość!”. Badania będą prowadzone w dniu 4 marca w godzinach 12.00-15.00 (budynek 2C, gabinet nr 134).

Zachęcamy również do odwiedzania naszej strony internetowej, zawierającej materiały dotyczące zdrowego stylu życia:
https://www.ezaf.pl/

     

Go to top