I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu GI I NO GI

12 czerwca 2021 roku w Mińsku Mazowieckim odbyły się I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu GI I NO GI. W zawodach mogli brać udział funkcjonariusze różnych formacji mundurowych, w tym między innymi Wojska Polskiego, Wojska Obrony Terytorialnej, Policji, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Służby Celnej. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej reprezentował st. sierż. Przemysław Abramczuk, który po raz kolejny odniósł sukces w tej dyscyplinie sportowej, zdobywając II miejsce w kategorii GI MASTER1 NIEBIESKI oraz III miejsce w kategorii GI NIEBIESKI (w kategorii wagowej 82,3 kg).

Brazylijskie Jiu Jitsu to dyscyplina sportowa, która obejmuje walkę w stójce i zwarciu, jednak największy nacisk kładzie na walkę w parterze, wychodząc z założenia, że większość realnych walk tam właśnie się kończy. Taktyka walki polega na dążeniu w pierwszym etapie do obalenia przeciwnika przez rzut lub ściągnięcia go do parteru w inny sposób, a w drugim etapie na zdominowaniu go w parterze i wykonaniu techniki kończącej - dźwigni bądź duszenia.

Serdecznie gratulujemy wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

 

PB, WIML
fot. ISz, WIML

     

Go to top