Piknik Naukowy w Centrum Nauki Kopernik już za nami

W minioną sobotę w Centrum Nauki Kopernik odbyła się 25. edycja Pikniku Naukowego. Tematem przewodnim tego wydarzenie była „WODA”. 

Szeroko pojęty termin „woda” jako „płyn” przedstawiany był w różnych kontekstach naszego życia, zarówno na ziemi, jak i w powietrzu, a nawet w kosmosie. 

O tym, jak zachowuje się nasz organizm poddawany ciśnieniu, wysokości oraz zmiennej temperaturze opowiadali między innymi specjaliści z naszego Instytutu - ppłk dr inż. Rafał Lewkowicz, mgr inż. Robert Kilian oraz pil. mgr inż. Tadeusz Grzeszuk w pokazach pt.: „Woda z dala od Ziemi”, „Uciekająca krew”, „Płyn, który nie podąża za ruchami płynów ciała człowieka”. 

Tematyka pokazów wzbudziła duże zainteresowanie mediów, które przejawiało się kilkukrotnym zaproszeniem ppłk. dr. inż. Rafała Lewkowicza na antenę radiowej „Jedynki” oraz dr inż. Agatę Gaździńską do radiowej "Czwórki".

Wielkim entuzjazmem wśród zwiedzających cieszył się pokaz pt. „Sprawdź swoje nawodnienie”, do którego ustawiały się kolejki osób w różnym wieku. To najlepszy przykład, jak ogromne znaczenie ma woda dla organizmu człowieka. 

Ekspertki z Pracowni Dietetyki i Leczenia Otyłości WIML dr inż. Agata Gaździńska, mgr Marta Turczyńska oraz mgr Magdalena Krzyżanowska przeprowadzały analizę nawodnienia organizmu oraz serwowały samodzielnie przygotowane izotoniki, podpowiadając jednocześnie zwiedzającym, jak mogą się ustrzec przed zbyt małym nawodnieniem organizmu.

Pieczę nad naszym stoiskiem sprawowały mgr Magdalena Matyja oraz mgr inż. Izabela Szczepanik z Pionu Organizacji Nauki WIML.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za możliwość zaprezentowania naszego Instytutu.

ISz, MM, WIML
fot. ISz, WIML

     

Go to top