Sesja plakatowa z udziałem pracownika WIML podczas konferencji ASMA 2024

 

W Chicago, w dniach 5-9 maja b.r. odbyła się coroczna, prestiżowa konferencja Stowarzyszenia Medycyny Lotniczej ASMA. Wydarzenie zgromadziło w jednym miejscu ekspertów, praktyków i entuzjastów medycyny lotniczej z całego świata.

W trakcie konferencji omawiano najnowsze osiągnięcia w dziedzinie medycyny lotniczej oraz prezentowano innowacyjne metody leczenia i diagnostyki chorób związanych z podróżami statkami powietrznymi.

Podczas sesji plakatowej wyniki swoich badań naukowych przedstawił mgr Michał Janewicz, doktorant, pracownik Zakładu Badań Symulatorowych, Szkolenia i Treningu Lotniczo-Lekarskiego WIML. W panelu pn. Hypo/Hyper/Training/Fatigue zaprezentował badanie, które miało na celu ocenę użyteczności technik relaksacyjnych i treningu pamięci roboczej w szkoleniu pilotów i pilotek wysokomanewrowych samolotów odrzutowych.

Praca mgr. Michała Janewicza pt. „The influence of working memory and relaxation training on the cognitive and operational efficiency of jet pilots” cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników. 

Konferencja Stowarzyszenia Medycyny Lotniczej w Chicago stanowiła doskonałą okazję do poszerzenia horyzontów zawodowych oraz nawiązania wartościowych kontaktów w branży medycyny lotniczej.

ISz, MJ, WIML
fot. WIML

     

Go to top