Udział WIML w 14. Konferencji Szkoleniowo-Naukowej Lekarzy Dentystów

W dniach 28-30 maja 2021 r. w Juracie odbyła się 14. Konferencja Szkoleniowo-Naukowa Lekarzy Dentystów. Głównym organizatorem konferencji była Komisja Stomatologiczna Wojskowej Izby Lekarskiej, a jednym ze współorganizatorów Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej.

Na konferencji poruszono zagadnienia związane ze współczesną stomatologią. Omawiano m.in. standardy postępowania w leczeniu endodontycznym. Wyjaśniano czym charakteryzuje się, i jak rozróżnić ból endodontyczny, próchnicowy czy okluzyjny, kiedy zastosować mikrochirurgię endodontyczną, a kiedy resekcję klasyczną.

Rozmawiano o zróżnicowaniu obrazu klinicznego i metodach leczenia operacyjnego w chirurgii ortognatycznej w powiązaniu ze specyfiką znieczulenia ogólnego stosowanego w skomplikowanych zabiegach.

Podczas sobotniej sesji, przedstawiciel WIML ppłk lek. stom. Remigiusz Budziłło wygłosił wykład pt: „U-koronowanie pojedynczego implantu, aktualne metody i materiały”. Lek. stom. R. Budziłło mówił o współczesnej implatoprotetyce, jako intensywnie rozwijającym się dziale stomatologii.

- Mamy do dyspozycji szeroki wachlarz nowoczesnych metod diagnostycznych wykorzystujący techniki analogowe, jak i cyfrowe, zarówno w części klinicznej, jak i laboratoryjnej. Laboratoria protetyczne dysponują doskonałymi materiałami, charakteryzującymi się wysoką wytrzymałością, niesamowitą estetyką i co istotne biozgodnością. Mając zapewnione takie zaplecze techniczne oraz dostęp do nowości materiałowych, możemy stworzyć dla naszych pacjentów uzupełnienia protetyczne wsparte na wszczepach śródkostnych, w sposób doskonale imitujący naturalne uzębienie. – powiedział lek. stom. R. Budziłło.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie.

ISZ, WIML
fot.RB

     

Go to top