Wizyta delegacji z Królestwa Arabii Saudyjskiej w WIML

W dniu 16 czerwca 2021 r. w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej gościła delegacja przedstawicieli Sił Powietrznych Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Podczas spotkania przedstawiono główne obszary działalności WIML oraz bogatą ofertę kursów, treningów i szkoleń specjalistycznych z zakresu medycyny lotniczej. W programie wizyty była także prezentacja infrastruktury naukowo-badawczej i szkoleniowej WIML, w tym: wirówki przeciążeniowej, komór ciśnieniowych i klimatycznych, a także pracowni widzenia nocnego.

Członkowie delegacji byli zainteresowani programami szkolenia, które prowadzone są w Zakładzie Badań Symulatorowych, Szkolenia i Treningu Lotniczo-Lekarskiego WIML. Przedstawiciele Sił Powietrznych Królestwa Arabii Saudyjskiej docenili profesjonalizm oraz wysoką jakość badań i treningów personelu lotniczego prowadzonych w Instytucie.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze i było okazją do wzajemnej wymiany wiedzy oraz doświadczeń w zakresie szkolenia i treningu pilotów, a także do określenia możliwości potencjalnej przyszłej współpracy w tym obszarze.

 

PB, WIML
fot. ISz

     

Go to top