Dzień Nauki Polskiej, 2024

 

„Ludzka inteligencja nie zna granic. Jest Tylko horyzont, który przesuwa się wciąż dalej i dalej”
Anna Maria Mianowska

Dzień Nauki Polskiej to coroczne święto, obchodzone w dniu 19 lutego w rocznicę urodzin polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. Jest to doskonała okazja do uczczenia i promocji polskiej nauki, osiągnięć naukowych i badawczych, uhonorowania polskich naukowców, podkreślenia znaczenia nauki i badań naukowych dla rozwoju Polski oraz promowanie dorobku naukowego.

Naukowcy z WIML działają głównie w obszarze medycyny lotniczej i nauk pokrewnych, psychologii i inżynierii biomedycznej. Biorą czynny udział w konferencjach i sympozjach naukowych zarówno w kraju, jak i za granicą, uczestniczą w projektach naukowych, wdrożeniach oraz pracach badawczo-rozwojowych. Publikują swoje osiągnięcia w uznanych międzynarodowych czasopismach naukowych, m.in.: Scientific Reports, Aerospace Medicine and Human Performance, Brain, Obesity, Journal of Physiology and Pharmacology oraz wydawanych przez WIML czasopismach The Polish Journal of Aviation Medicine, Bioengineering and Psychology, Postępy Medycyny Lotniczej, a także w OphthaTherapy – Terapie w Okulistyce.

Z okazji Dnia Nauki Polskiej pragniemy wyrazić słowa uznania dla wszystkich polskich naukowców, których osiągnięcia przyczyniają się do postępu i rozwoju nauki. 

ISz, WIML
fot. ISz, WIML

     

Go to top