Gorne menu

„Top Wings” kręcony w wirówce Sticky

W zapowiedzi czwartego odcinka trzeciej serii programu „Top Wings” stacji telewizyjnej TVN Turbo czytamy: „Wojtek Dobrzeniecki zmierzy wydolność swojego organizmu na wirówce przeciążeniowej Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie – najnowocześniejszym urządzeniu tego typu w Europie!”

Posiedzenie Rady Naukowej Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie - kwiecień Sticky

W dniu 1 kwietnia 2015 roku odbyło się kolejne posiedzenie Rady Naukowej Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie.

Zmarł były komendant WIML - gen. bryg. prof. dr hab. med. Władysław Barcikowski Sticky

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 25 marca 2015 r. zmarł gen. bryg. prof. dr hab. med. Władysław Barcikowski, Komendant Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w latach 1964-1967.

Wypowiedzi ekspertów WIML na temat różnic w lotniczym orzecznictwie cywilnym i wojskowym Sticky

W związku z katastrofą Airbusa w dniu 24 marca 2015 r., płk dr Olaf Truszczyński, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej (WIML); dr hab. Adam Tarnowski, prof. WIML, kierownik Zakładu Psychologii Lotniczej WIML; mjr. lek. Robert Drozdowski, rzecznik prasowy WIML wypowiedzieli się na łamach mediów na temat różnic w procedurach selekcji pilotów w lotnictwie wojskowym i cywilnym.

Kurs w zakresie medycyny lotniczej (18-22.05.2015 r.) Sticky

W dniach 18-22 maja 2015 r. w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie, odbędzie się kurs podstawowy w zakresie medycyny lotniczej. Kurs przeznaczony jest dla lekarzy i ratowników medycznych, zabezpieczających wykonywanie lotów w jednostkach Sił Zbrojnych RP.

Padaczka – fakty i mity. Diagnostyka i współczesne metody leczenia epilepsji Sticky

Podczas XI WIMLowskiego Spotkania Naukowego, które odbyło się 18 marca 2015 r. dr hab. med. Rafał Rola, prof. WIML omówił zagadnienia związane z epilepsją, poświęcając najwięcej uwagi współczesnym metodom jej leczenia.

Strony

Subscribe to Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej RSS