WIML w Polskiej Platformie Technologicznej Fotoniki

Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej został przyjęty w poczet członków Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki (PPTF), zrzeszającej przedsiębiorstwa, stowarzyszenia, wyższe uczelnie oraz instytuty badawcze funkcjonujące w Polsce

W październiku nadejdą „Dni Radiolokacji”

WIML został partnerem merytorycznym 7 Konferencji Urządzenia i Systemy Radioelektroniczne, która odbędzie się w dniach 28-29 października w Jachrance pod Warszawą w ramach „Dni Radiolokacji”

WIMLowski Festiwal Nauki 2014

W dniach 22-24 września br. w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej (WIML) zostanie zorganizowany XVIII Warszawski Festiwal Nauki 2014.

WIML podpisał „Pakt dla Horyzontu 2020”

W odpowiedzi na apel minister nauki prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, płk dr Olaf Truszczyński, dyrektor WIML podpisał „Pakt dla Horyzontu 2020”, który zobowiązuje sygnatariuszy do wspierania i aktywizacji zespołów badawczych w pozyskiwaniu funduszy europejskich na badania i rozwój.

Dr hab. psych. Adam Tarnowski, prof. WIML w programie TVP „Pytanie na śniadanie”

8 czerwca 2014, we wtorkowym wydaniu porannego programu TVP „Pytanie na śniadanie" poruszono temat bezpieczeństwa drogowego. Do studia zaproszono trzech ekspertów, w tym dr. hab. psych. Adama Tarnowskiego, prof. WIML.

Ppłk lek. Rafał Wójcik został Konsultantem Krajowym w dziedzinie medycyny lotniczej

W dniu 6 czerwca 2014 r. ppłk lek. Rafał Wójcik z WIML został powołany przez Ministra Zdrowia, na stanowisko Konsultanta Krajowego w dziedzinie medycyny lotniczej.

Zintegrowany system monitorowania stanu psychofizycznego kierowców

Do końca roku WIML i łódzki Instytut Medycyny Pracy opracują zintegrowany system monitorowania stanu psychofizycznego kierowców.

Rola medycznego laboratorium diagnostycznego w opiece nad pacjentem dziś i jutro

W dniach 29-30 maja 2014 r. odbyła się, współorganizowana przez WIML, Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej i wojskowych diagnostów laboratoryjnych.

Strony

Subscribe to Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej RSS