Szczepienia przeciw COVID-19 - NPZ

 

Szanowni Państwo, informujemy, że Infolinia pod numerem 989 działa nadal, obsługując zapisy na szczepienia przeciw COVID-19.

Zapisy na szczepienia przeciwko HPV i Programu Profilaktycznego 40PLUS są realizowane pod numerem telefonu 800 100 101, czynnym w godzinach od 8.00 - 18.00 we wszystkie dni tygodnia.

 

Skrypt Narodowego Programu Zdrowia dotyczący programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

 

Dlaczego warto zaszczepić się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Pacjent może zarejestrować się na szczepienie poprzez:

 

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował, albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie wysłane zostanie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ pod numerem telefonu 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

  • Infolinię Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19 pod numerem telefonu: 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  • SMS na nr 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień. 

  • Bezpośrednio w punkcie szczepień 

W Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej na szczepienie przeciw COVID-19 można rejestrować się osobiście w rejestracji Polikliniki lub telefonicznie pod numerem: 261-852-873, 725-880-037, 727-063-003, od poniedziałku do piątku w godzinach: 09:00 – 14:00. Dane potrzebne do zarejestrowania się na szczepienie przeciw COVID-19: imię i nazwisko, PESEL, numer telefonu kontaktowego. Aktualności WIML - http://www.wiml.waw.pl/pl/covid19-aktualnosci

 

     

Go to top