Udział pracowników WIML w konferencji Epimilitaris 2022

 

W dniach 11-13 kwietnia br. odbyła się jedna z najbardziej prestiżowych konferencji z zakresu epidemiologii - VIII Konferencja Naukowa Epimilitaris - Epidemiologia i Bezpieczeństwo CBRN - Innowacje, technologie, praktyka. Patronat Honorowy konferencji został objęty przez Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia, a Patronat Naukowy przez Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej.

Celem konferencji była wymiana i poszerzenie wiedzy z zakresu epidemiologii oraz bezpieczeństwa CBRN w sytuacjach zagrożenia epidemiologicznego dla zdrowia publicznego w przypadku epidemii naturalnych, ale także po użyciu czynników CBRN. 

Tematyka dotyczyła szerokiego zakresu działań podejmowanych w całym procesie reagowania na zagrożenie: przygotowania i profilaktyki, czynności w czasie zdarzenia, ale również po jego wystąpieniu.

Miło nam poinformować, że pracownicy Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej – dr Ewelina Maculewicz, mjr Małgorzata Szczypek oraz dr n. med. Krzysztof Kowalczuk, uczestniczyli w ww. konferencji. 

Przedstawiciele WIML zaprezentowali wyniki badań naukowych realizowanych w ramach projektu Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 pn. „Narażenie na czynniki środowiskowe (chemiczne, biologiczne i fizyczne) w służbie żołnierzy Sił Powietrznych i Wojsk Obrony Terytorialnej oraz w powiązanych środowiskach pracy pracowników wojska”.

MM, WIML

     

Go to top