WIML wziął udział w ćwiczeniu RENEGADE/SAREX 2017

Dnia 7 czerwca br. nad Zalewem Zegrzyńskim rozegrany został epizod ćwiczenia RENEGADE/SAREX 2017, w którym sprawdzone zostało funkcjonowanie służby poszukiwania i ratownictwa lotniczego podczas wystąpienia katastrofy lotniczej o charakterze masowym. W trakcie ćwiczeń psycholodzy z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej udzielali „poszkodowanym” wsparcia psychologicznego, a obserwatorzy z ramienia Instytutu przyglądali się działaniom medycznym i koordynacyjnym ratowników i lotników SZ RP.

Zmagania służb obserwował także Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który powiedział m.in. iż „To ćwiczenie miało na celu koordynację wielu sił i środków, których trzeba użyć w chwili katastrofy masowej. Katastrofy, w której zagrożone jest życie dziesiątków bądź setek ludzi”.
Udział psychologów w zdarzeniach o charakterze masowym jest istotnym elementem ochrony życia i zdrowia poszkodowanych w nich osób. Także w WIML, którego personel cechuje duże doświadczenie i dobra znajomość środowiska lotniczego oraz wojskowego, pracuje grupa psychologów dobrze przygotowanych do pełnienia tak ważnej roli w łańcuchu ratowniczym.

fot. WIML

     

Go to top