Nowy rezonans magnetyczny w WIML

 

W trosce o pacjenta oraz jakość wykonywanych badań, w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej WIML zainstalowaliśmy nowy skaner rezonansu magnetycznego firmy Siemens model 1.5T MAGNETOM Sola. Nowoczesny aparat wytwarzający pole magnetyczne o indukcji 1,5 Tesli to bezpieczne urządzenie, które podczas badania emituje mniejsze natężenie fal elektromagnetycznych w porównaniu z używanym przez nas innym aparatem o indukcji 3 Tesli. MAGNETOM Sola to skaner z technologią BioMatrix, która automatycznie uwzględnia bioróżnorodność pacjentów, aby zmaksymalizować eliminację niepożądanych artefakty w obrazach rezonansowych.

To nowoczesne urządzenie pozwala na obrazowanie między innymi serca na najwyższym światowym poziomie. Innym zastosowaniem jest dokładne określenie zawartości tłuszczu w wątrobie, co przełoży się na wartość naukową prac badawczych realizowanych w Instytucie.

Aparat został zakupiony dzięki dotacji celowej na dofinansowanie zakupu aparatury i sprzętu medycznego w ramach Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2020-2035.

ISz, WIML
fot. ISz, WIML

     

Go to top